DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

DC Evreni’nin En Güçlü 35 Karakteri

DC Comics yıllarca gerek harika çizim ve hikayelere sahip olan çizgi romanları gerek ise çok sağlam animasyon filmleri ve bazı zamanlar mükemmel efektlere sahip olan filmleri ile hayranlara çok sayıda harikanın ötesinde yapım gösterdi. Ama yıllar boyunca cevabı merak edilen bir soru var; Bu geniş evrenin en güçlü karakterleri kim? Biz de bu soruya cevap vermek adına detaylı bir araştırmanın ardından en güçlü 35 karakteri sıraladık.

Onimar Synn

Geoff Johns ve David S. Goyer gibi iki usta yazarın kaleminden çıkan bu karakter Thangar Gezegeni için büyük bir tehdittir. Thangar‘ı ele geçirmek isteyen 7 şeytandan belki de en güçlüsü olan Onimar Synn‘in yegane amacı Nth Metal isimli maddeye sahip olmaktır. Nth Metal’in kaynağı ise Thangar’dadır. Onimar Synn‘in bu maddeyi elde etmesinin amacı ise bu maddenin onu inanılmaz güçlü bir hale getirmesidir. Bu madde ile yerçekimini kontrol edebilen Onimar, manyetik güçlere de sahip olabilir. Ancak daha sonrasında doğum yeri olmasına rağmen sömürmeye çalıştığı Thangar gezegeninde başlayan ve Thangar Savaşı olarak adlandırılan savaşta ölür.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Solaris

853. yüzyılda yaşalayan Solaris,  görüntüsü ile bir yıldızı andıran bir çeşit bilgisayardır. İnsanlık için büyük bir tehdit oluşturacak bir teknolojiye sahip olan bu bilgisayar daha önce Justice League‘nin de karşısına çıkmıştır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Starbreaker

DC‘nin nadir vampir karakterlerinden Starbreaker, tıpkı Sun-Eater gibi gezegenlerin ve yıldızların enerjilerini emerek varlığını sürdürür. Ancak Starbreaker‘ın içi tamamı ile kötülük ile doludur ve tüm canlıların nefret, korku ve üzüntü gibi duyguları onun için enerji kaynağıdır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Sun-Eater

Adından anlaşılacağı gibi Sun-Eater güneş ve yıldızların enerjisini emerek varlığını sürdüren bir kara delik. Zekasının sınırı olmayan bu varlık galaksileri yok edebilecek bir güce sahiptir.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Mogo

Yaşayan bir gezegen olan Mogo, Green Lantern Corps.‘un merkez üssüdür. Mogo‘nun daima yüzüklerden haberi vardır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Yuga Khan

Kendi ırkı olan New Gods‘un en güçlü varlıklarından biridir. Uzun bir süre boyunca Apokalips’in hükümdarı olan bu sonsuz güçlü varlık aynı zamanda DC‘nin sinematik evreni  DCEU‘ya şekil verecek olan ve neredeyse sınırsız bir güce sahip olan Darkseid‘in babasıdır. Mark Evanier ve Paris Cullins tarafından yaratılmıştır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

 X’Hal

Okaara gezegeninde yaşamını sürdüren X’Hal ani bir şekilde gezegenine gelen Psions ırkından gelen Branx ile kendi ırkının  karması sonucu oluşacak bir ırkın çoğalması için görevlendirilir. Branx içinde hiç acıma duygusu bulunmayan güçlü bir savaşçıdır. X’Hal‘a işkence etmeye başlayan Branx, en sonunda onu öldürür. Ancak X’Hal zihnen o kadar güçlüdür ki fiziki olarak başkaları tarafından kurtarılamasa bile zihninde bulunan enerji ile fiziki olarakta hayata döner. Ama artık hiçbir şey eskisi gibi değildir ve öfke dolu bir varlığa dönüşmüştür. 1982 yılında ilk defa gördüğümüz karakter, George Perez tarafından yaratılmıştır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

 Larfleeze

Orange Lantern Corps.’un ilk üyesi ve deyim yerinde ise yöneticisi. Orange Lantern Corps. üyeleri özellikleri gereği sadece tek bir varlığa tapabiliyor ki bu da Larfleeze. Ayrıca kendisi ölümsüz bir varlık. 2008 yılında ilk defa karşımıza çıkan karakter, Geoff Johns ve Phillip Tan tarafından yaratılmıştır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

 Overmaster

Galakside sürekli olarak yer değiştiren bu kozmik varlık, Medeniyetleri adaletli bir şekilde yargılayan bu varlık değersiz olarak gördüğü tüm toplumları yok eder. Justice League ile pek çok defa karşılaşmıştır. Garry Conway ve Chuck Patton tarafından yaratılan karakter, karşımıza ilk defa 1984 yılının Aralık ayında çıktı.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Dominus

Yine evrenin en güçlü kozmik varlıklarından biri olan Kismet adlı varlığın güçlerini çalmaya çalışan Tuoni büyük bir başarısızlığa uğrar. Ancak Kismet ona karşı yine de istemeyeceği bir şey olsa bile büyük bir merhamet gösterim Phantom Zone olarak adlandırılan zindan denebilecek bir bölgeye kapatır. Kriptonlu bilim adamı Kem-L’nin yardımları ile zindandan kaçmaya çalışan Tuoni artık daha büyük bir güç ile Dominus haline dönüşür.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Trigon

Bundan yüzyıllar öncesinde Dünya’dan sürülen bir ırk, Azarth olarak adlandırılan bir yeri kendine yuva edinir. Azarth‘da barış içinde yaşayan bu ırkın tüm kötülüğü evren tarafından emilir ve Azarth‘ın dışına gönderilir. Artık evrende başı boş olarak dolanan bu kozmik kötülük ve nefret başka bir ırk tarafından bulunur ve gücü ele geçiren ırk, bu güç için bir beden seçmeye karar verir. Bu beden ise ileride Cehennem’in en güçlü lordlarından olan Trigon‘un bedenidir. DC‘nin genç süper-kahraman topluluğu Teen Titans‘a üyeliği bulunan ve iyiliği seçen Raven’in babası bu kötü iblis hakkında daha detaylı bilgi ilgili yazıyı okuabilirsiniz.

İlgili Yazı: Cehennem Lordu Trigon Kimdir? Kimin Nesidir?

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

 Demons Three

Timeless One olarak bilinen çok güçlü bir varlık tarafından durdurulmadan önce Rath, Ghast ve Abnegazar isimli üç nefret dolu ve inanılmaz güçlü iblis milyonlarca hatta milyarlarca yıl galaksiye hükmetmişlerdi. Felix Faust‘un yardımları sayesinde bir şekilde Dünya’ya gelmeye başaran bu üçlü, kötülüklerine devam etmiş ve bir defasında ise Justice League‘i tamamen yok etmeye çok yaklaşmışlardı. Durdurulması çok zor olan bu iblislerinin güç kaynaklarının temeli üç farklı nesneye bağlı. Bunlar ise; Nyorlath’ın Gümüş Çarkı, Calythos’un Kırmızı Kavanozu ve Uthool’un Yeşil Çanı‘dır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

S’ivaa

Bildiğiniz üzere Eski Tanrılar yok olduktan sonra Yeni Tanrılar ani bir şekilde gelmedi. Yeni Tanrılar’ın henüz ortaya çıkmadığı o dönemde ortada oldukça güçlü bir ırk olan Antik Gölgeler ırkı dolanmaktaydı. S’ivaa ya da bir diğer adıyla Dancer of Destruction bu ırkın en güçlüsü ve aynı zamanda hayatta kalan en son üyesiydi. S’ivaa gücü ile galaksileri yok edebilecek olsa bile Yeni Tanrılar’ın inanılmaz bir kuvvete ulaştığı dönemde New Genesis’e gider ve Sonsuzluk Nehri’nde sonsuz bir uykuya dalar.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Imperiex

Hakkında pek fazla bilgi bulunmayan Imperiex, ” Evrenin Fatihi ” unvanına sahiptir. Gücü evrenin ortaya çıkmasına sebebiyet veren Big Bang’e neredeyse eşit olarak görülmektedir.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

The Quantum Mechanics

Evrenin oluşmasına sebebiyet veren Big Bang olayının hemen ardından ortaya çıkan bu ırk, milyonlarca yıl yaşamasına rağmen ölümsüz değildir. Ölümsüz olmadıklarının farkına vardıklarında ise sınırsız güçlerini kullanarak kendilerine hizmet edecek kişiler aramaya başlar. Bunun sebebi ise öldüklerinde kendilerine göre oldukça harika olan cennetlerinin bir görünümünü birinin yapmasının gerektiğini düşünmeleridir. Ancak bu düşünceden farklı olarak ırkın içinde ölümsüzlük olduklarını düşünen bir grup ise evreni ele geçirmeye çalışarak kendi cennetlerini yapacaklarına inanır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Nekron

DC gibi karanlığın ön planda olduğu bir evrende karanlığın ve ölümün oldukça güçlü ve tek hükümdarı olan Nekron, istediği bir zaman ölüleri diriltip onları kendi emirleri altına alabilir. Uzun bir süre Green Lantern Corps‘un peşini bırakmayan Nekron, The Blackest Night‘da şanına yaraşır şekilde Black Lantern Corps‘u yönetmiştir.
DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

 Neh-Buh-Loh

Cold Region of The Vampire Sun‘ın ( Vampir Güneşi’nin Soğuk Diyarı) temsilcisi olan Neh-Buh-Loh diğer adıyla ise Nebula Man, Qwewq adında ki bir yaşayan gezegenin farklı form bulmuş bir halidir. Bu inanılmaz güçlü kozmik varlığın bir dokunuşu neredeyse 20 atom bombası kadar etkilidir.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Rama Kushna

Himalayalar’ın en yüksek noktasında bulunan ve Nanda Perbat olarak adlandırılan bir diyarın tanrıçası olan Rama, evrendeki karma ve denge sisteminden sorumludur. Hakkında neredeyse hiçbir bilgi olmayan Rama aynı zamanda Justice League Dark üyelerinden olan Boston Brand‘i Deadman‘e dönüştüren kişidir.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Neron

Cehhenem’den düşmüş bir melek olan Neron, ölüleri diriltebilmektedir. Ancak Neron bu yeteneğini kendi çıkarları için kullanmaktadır. Neron, süper-kahramanların ya da süper-kötülerin değer verdiği insanları diritme karşılığında onların ruhunu istiyor. Bunun en bilinen örneği ise Green Lantern Corps. birliğinin insan üyesi Kyle Rayner‘a kız arkadaşını diriltmesi karşılığında ruhunu almayı teklif etmesidir. Bu yeteneğinin yanı sıra aşırı derecede güçlü bir karakter olan Neron, bir defasında DC‘nin en çok sevilen karakterlerinden olan Wonder Woman‘ı bile öldürmeyi başarmıştır. Ancak Wonder Woman bunun ardından ölüler diyarından Athena tarafından kurtarılmıştır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Lords of Chaos

Haklarında pek fazla bilgi bulunmayan bu varlıkların yegane amacı tüm evrene adından da anlayabileceğimiz üzere kaos ve kötülük yaymaktır. Emirleri altına aldıkları temsilci ve hizmetkarları seçtikleri bir gezegene kaos yaymak amacıyla gönderirler ve amaçlarına bu yolla ulaşmaya çalışırlar.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Parallax

Evrende barınan 7 duygudan belki de en beter olanını yani saf kötülük duygusunu temsil eden Parallax, oldukça güçlü ve antik bir şeytani varlıktır. İçindeki kötülük duygusu ile evrende dolaşan Parallax, toplumlara ve ırklara onları yok edecek derecede korku salar. Parallax, yine DC Evreni‘nin en güçlü ırklarından biri olan ve Green Lantern Corps‘un başında bulunan Guardians of The Universe‘ü bile korkutmayı başarmıştır. Parallax‘ı aynı zamanda pek olumlu eleştiriler almayan 2011 yapımı Green Lantern filminde de görmüştük.
DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

Lords of Order

Evrendeki düzenini sağlamaya yemin vermiş ve bu düzenden de sorumlu olan Lords of Order, evrene kaos yaymayı kendine amaç edinmiş ve yine bu listede yer alan Lords of Chaos‘un baş düşmanıdır. Evrenin oluşumundan beri Lords of Order ve Lords of Chaos bir savaşın içinde bulunmaktadır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

 The Monitors

Multiverse yani bir çok evrende bulunan bir ırk olan Monitors, tüm çoklu evrenleri yani Multiverse‘ü korumayı amaç edinmişlerdir. Öncelerinde bu ırka mensup olan sadece iki varlık vardı. Anti-Monitor ve The Monitor. Tüm evrenin bilgisini taşıyan bu iki varlık ” Crisis on Infinite Earths ” sırasında ölür. Yeni bir Multiverse yaratıldıktan sonra ise Monitor ırkından olan 52 varlık, bu kez yeni Multiverse’ü korumak adına çalışır.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

 Kısmet

Yine hakkında pek fazla bilgi bulunmayan bir karakter olan Kısmet, evrenin koruyuculuğunu yapmaktadır. Gücünün sınırının bilinmediği kozmik bir varlık olan Kismet, öncelerde Superman‘in hayatının dönüm noktalarında ortaya çıkarak ona yardım etmesine rağmen bunun ardından hiçbir şekilde görülmemiştir.

DC Evreni'nin En Güçlü 35 Karakteri - Geekrobats

 Anti-Monitor

The Monitors ırkının ilk ve en güçlü üyesi olan Anti-Monitor‘un bilgisinin bir sınırı yoktur. Aşırı derecede güçlü olan bu tanrısal varlık bir zamanlar Sinestro Corps.‘un liderliğini yapmıştır. ” Crisis on Infinite Earths ” olayının yaşanmasına sebep olan Anti-Monitor evrendeki en güçlü varlıklardan biri olmasına rağmen Sector 666’da olan Ryut isimli bir gezegende bulunan bilinmeyen bir gücü ele geçirmeye çalışırken, kendi gücünden de düşer ve oldukça güçsüzleşir. Savunmasız hale geldiği zaman ise The Black Lantern Corps Central Power Battery (Siyah Fener Birliğinin Güç Kaynağı)’na hapsedilir.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

 The Endless

Evrende henüz hiçbir şey yokken varolan ve Hayal, Kader, Arzu, Çılgınlık, Yıkım, Umutsuzluk ve Ölüm’ün oluşturduğu tanrısal güçlerde bir ailedir. Haklarında hiçbir bilgi bulunmamakta.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

 Krona

İnanılmaz derecede zeki varlıklara sahip olan Antik Maltusian ırkından olan Krona, bu ırkın en zeki varlıklarından birisidir. Ancak yüksek zekasına rağmen evrenin nasıl yaratıldığına dair aşırı derecede duyduğu merak onu zamanla mahvetmiştir. Ters kişiliği nedeniyle zaman ile kendi ırkı ile de anlaşamamaya başlayan Krona, aynı zaman Green Lantern Corps.‘un başında bulunan Guardians of the Universe‘ün başlıca düşmanlarından birisidir.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

 Mr. Mxyzptlk

Adının bir türlü söylenememesi ile tanınan bu karakteri ortadan sadece bir süreliğine kaldırmanın tek yolu yine adının düz halini söylemesi kadar zor olan adını tersten okuma yöntemidir. Ciddiyetten tamamıyla arınmış olan bu karakterin tek amacı sadece eğlenmektir. Hatta öyle ki Superman‘i kolayca ortadan kaldırabilecek olan bu karakter bunu işin içinde bir eğlence olmaması gerekçesiyle yapmamıştır. Hayal ettiği her şeyi yapabilen bu karakteri daha önce Smallville ve Supergirl dizilerinde izlemiştik.
DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

 Eclipso

Tanrısal bir varlık tüm öfkesini evrende var olan bütün kötülük ve nefreti temizlemek için fiziksel bir forma aktardı. Bu forma ise Galid ismi veriliyordu. Sonrasında ise bu saf öfke aynı tanrısal varlık tarafından Heart of Darkness olarak isimlendirilen bir elmasın içine hapsedildi ve Apokalips gezegenine gönderildi. Ardından Ay’ın karanlık tarafına gönderilen bu elmas, elması arzulayanı ve alacak olanı oldukça felaket bir hale getirecekti. Aradan yüzyıllar geçtikten sonra ise ilginç bir şekilde Dünya’ya gelen bu elmas Afrikalı bir hazine avcısı tarafından bulunup tamı tamına 1000 parçaya ayrıldı. Eclipso ise ansızın ortaya çıkarak inanılmaz bir şekilde bu elmasın parçalarını birleştirdi ve tanrısal bir gücün sahibi oldu. Bu gücün sınırı bilinmiyor.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

 Decreator

” Tanrı’nın Gölgesi ” olarak da  adlandırılan Decreator hakkında pek fazla bulunmuyor. Gerçekliği yönetebilen hatta gerçekliği yok edebilecek olan bu karakter yaratılan ilk varlıklardan biri olarak geçer.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

Spectre

Tanrı’nın öfkesinin gerçek ve tek sahibi olan Spectre’nin gücü sınırsıza yakındır. Kimsenin baş etmek istemeyeceği bu tanrısal varlık, ölmüş bir beden seçerek bu bedeni kullanır. Spectre’nin kullandığı bedenler arasında en çok bilineni ise Jim Corrigan’ındır.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

Zauirel

Evrenin yaratılıdığı ilk zamanlardan beri Tanrı’nın emri altındaki koruyucu meleklerden birisi olan Zauriel aynı zamanda, cennette bulunan 4 ırktan birinin lideridir.
DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

Michael Demiurgos

Luficer’in Tanrı tarafından Cennet’ten kovulduğu sırada onun ile kıyasıya bir mücadele veren Michael yenilmiş olmasına rağmen kaybetmesinin ardından ona verilen kutsal güçler ile yaratılan en güçlü varlık konumuna neredeyse gelmiştir.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

 Lucifer Morningstar

DC‘nin Melekleri içinde en kibirli, en karizmatik ve belki de en güçlüsü olan Lucifer, başlattığı isyan sonucunda ceza olarak Cennet’ten kovulur ve orayı yönetmesi için Cehhenem’e gönderilir. Milyarlarca yıldan beri Cehennem’i yöneten Lucifer, DC tarihinde önemli denilebilecek bazı olaylarda yer almış ve bazı karakterlerin hikayelerini büyük oranda etkilemiştir. Ayrıca Lucifer, Fox’un yapımcılığını üstlendiği bir diziye sahip.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

 The Presence

Hakkında hiçbir bilgi bulunmayan Presence, The Voice olarak da adlandırlır.  DC Evreni‘nin tanrısı konumundadır. Şu ana kadar görüldüğü hiçbir form onun gerçek hali değildir.

DC Evreni'nin En Güçlü 30 Karakteri - Geekrobats

[td_smart_list_end]

Marvel Evreni’nin En Güçlü 30 Karakteri yazımızı okumak için ilgili yazıyı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazı: Marvel Evreni’nin En Güçlü 30 Karakteri