DiziGüncel

Castlevania’daki Game of Thrones ve LOTR Detayları

Yeni Netflix projesi Castlevania’nın ikinci bölümünde ince düşünülmüş bir kaç easter egg var, Game Of Thrones ve Lord of the Rings adına.

Bildiğiniz gibi Netflix kısa süre önce anime severler için yeni bir diziye başladı. Netflix’in animesinin ismi Castlevania  ve içinde 2 tane şahane easter egg var. Serinin ikinci bölümünde Gresit şehrini ziyaret ederken kahramanlarımız bir demirci ile karşılaşır. Kahramanlarımız demirci ile konuşurken demircinin arkasında dikkat çeken iki çok önemli detay yer alıyordu. Bunlardan birisi Game of Thrones’dan gelirken diğeri Lord of the Rings’ten geliyor.

Castlevania'daki Game of Thrones ve LOTR Detayları - Geekrobats

Demircinin kafasının solunda kalan kılıç Game of Thrones’da halen Jon Snow’un kullandığı ve Ak Gezenleri öldürme gücüne sahip Valyrian çeliği ile dövülmüş Longclaw’dan başkası değil. Başlarda Mormont ailesinin atalarının silahlarından olan Longclaw, şu anda kuzeyin kralı Jon Snow tarafından kullanılıyor.

Castlevania'daki Game of Thrones ve LOTR Detayları - Geekrobats

Longclaw’ın hemen sağında yer alan kılıç ise Narsil’in parçalardan çıkarılarak yapılmış Aragorn’un ölülere bile emir vermesini sağlayan Andúril.

Castlevania’nın 4 bölümü şuanda Netflix üzerinde yayınlanmış durumda. Merak ettiyseniz ve incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz

Bir Yorum

Başa dön tuşu
Kapalı