Captain Marvel'ın Müziklerini Pınar Toprak Hazırlayacak - Geekrobats

Captain Marvel’ın Müziklerini Pınar Toprak Hazırlayacak

2019 yılında vizyona girecek olan Captain Marvel filminin müzikleri için Marvel Besteci Pınar Toprak ile anlaştığını açıkladı.

Russo Kardeşler’e göre Marvel Evreni’nin en güçlü kahramanı olacak Captain Marvel’ın solo filmi 2019 yılında vizyona girecek. Böylesine güçlü bir kahramanın hangi güçlere ve nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu, geçmişini ve yaşadıklarını hep birlikte göreceğiz. Ayrıca bu solo filmin bir diğer özelliği ise Marvel Evreni’ndeki ilk kadın oyuncunun başrolde olduğu solo film olacak. Yani Marvel’ın ilk kadın süper kahraman filmi olacak.

Marvel’ın yapacağı ilk kadın süper kahraman filminin müziklerinin de bir kadının yapması gerektiğini düşünen Marvel, Captain Marvel’ın film müziklerini hazırlaması için Türk besteci Pınar Toprak ile anlaştı. Daha önce Justice League,  Krypton ve popüler video oyunu Fortnite için beste hazırlamış olan Pınar Toprak, büyük bir süper kahraman filmi için beste hazırlayacak ilk kadın besteci olacak. Ayrıca Pınar Toprak, efsane olarak nitelendirilen film müziklerinin bestecisi Hans Zimmer’in öğrencisidir.

Captain Marvel'ın Müziklerini Pınar Toprak Hazırlayacak - Geekrobats

Yönetmenliğini Anna Boden ve Ryan Fleck’in birlikte üstlendiği Captain Marvel filminin başrolünde ise Oscar Ödüllü Brie Larson yer alıyor. Larson’a filmde Jude Law, Ben Mendelsohn, Annette Bening, Gemma Chan, Djimon Hounsou, Clark Gregg, Lee Pace ve Samuel L. Jackson eşlik ediyor. Filmin 90’lı yıllarda geçeceğini ve Carol Danvers’in yaşadığı dönüşümü, Captain Marvel’ın gelişimini konu edeceğini biliyoruz. Onun yaşadıkları Avengers serisinin 4. filmi ile direkt olarak bağlantılı olacak. Bu sebeple Captain Marvel’ın çekimlerinden bilgi sızmamasına özen gösteriliyor.