Captain Marvel Neden MCU'daki En Güçlü Yenilmez Değil? - Geekrobats

Captain Marvel Neden MCU’daki En Güçlü Yenilmez Değil?

Captain Marvel, Marvel Sinematik Evreni’ndeki en güçlü Yenilmezler’den biri ama gerçekten hepsinden daha güçlü mü? Brie Larson, bu yılın başlarında, Captain Marvel’in Mart ayında vizyona girmesiyle, ilk olarak Carol Danvers olarak karşımıza çıktı. Marvel Studios’un ilk kadın yönetmen filmi, dünya çapında 1 milyar doların üzerinde para kazanmıştı ve Avengers: Endgame için geri döndüğü zaman, bu miktar sadece bir başlangıçtı.

İki MCU filmiyle Carol zaten tüm evrendeki en güçlü karakterlerden biri haline geldi. Güçleri, Tesseract ve Kree DNA’sına maruz kalmanın bir kombinasyonu haline geldi ve tüm erken başarıları sayesinde, MCU’nun en güçlü kahramanı olarak müjdelendi.

Captain Marvel Neden MCU'daki En Güçlü Yenilmez Değil? - Geekrobats

Screen Rant’ın en son videosunda – geçmişte, Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige tarafından yapılan bir iddiaya bir göz attığımızda – Captain Marvel’in neden bu unvanın sahibi olamayacağını tartışmak üzere gözden geçirdik. Ne de olsa, MCU’da zaten inanılmaz derecede güçlü bir Yenilmezler takımı var. Thor ve Hulk gibi karakterlerin ikisi de Carol kadar güçlü olabilir. Buradan videoyu izleyebilirsiniz.

Bu soru kahramanların Avengers: Endgame’de başardıkları yüzünden daha da karmaşık bir hal alıyor. Thor’un gücü aynı anda hem Stormbreaker’ı hem de Mjolnir’i kullandığı sırada ekranda sergilenirken, Profesör Hulk daha sonra altı Sonsuzluk Taşının hepsini kullanabildi ve bu süreçte ölmedi. Bu olaylar, bu Yenilmezler’in ikisinin de Captain Marvel karakterinden daha güçlü olabileceğini kanıtlamaya yardımcı olabilir.

Captain Marvel Neden MCU'daki En Güçlü Yenilmez Değil? - Geekrobats

Captain Marvel’in filmdeki rolü pek çok kişinin beklediğinden daha küçük, ancak gücü ekrana geldiği zaman tamamıyla gözümüzün önünde oldu. Iron Man ve Nebula’yı uzayda kurtardı ve Benatar’ı tek başına Dünya’ya geri taşıdı. Daha sonra Bahçe’ye gittiklerinde Carol, Thanos’u dizginledi. Finalde büyük bir geri dönüş yaptığında, Thanos’un savaş gemisini indirmekte vakit kaybetmedi ve Thanos’un parmaklarını şıklatmasına engel oldu. MCU’daki en güçlü kahraman olup olmadığına bakılmaksızın, Captain Marvel kesinlikle onlardan biri.

Captain Marvel fragmanı için tıklayınız.