Çizgi Roman

Captain Marvel Komedi-Aksiyon Tarzında Bir Film Olacak

Captain Marvel’ın vizyona girmesine uzun bir süre var. Bu süre zarfında doğal olarak film hakkında pek çok bilgiye sahip olamıyoruz. Ancak filmin senaristliğini yapan Geneva Robertson-Dworet film ile ilgili birkaç önemli ve ilginç yorumda bulundu.

Film ile ilgili ufak sızıntılar hariç hakkında pek çok bilgiye sahip olmadığımız Captain Marvel filminin yönetmen koltuğunda Anna Boden ve Ryan Fleck oturuyor. Yaklaşık bir ay önce Captain Marvel’ı Kree kostümü ile görmüştük ve herkes tarafından Kree kostümü fark edilene dek biraz tepki toplamıştı. O günlerde ufak çaplı bir kaos yaşanmıştı denilebilir.

EW’nin Geneva Robertson-Dworet ile yaptığı röportajda Carol Denvers ve filmin tonu hakkında çok açık bilgiler verdi.

CaptainMarvel’ın çok komik bir sesi var. Daha çok aksiyon-komedi tarzında diyebiliriz. Bir nevi Tomb Raider için yazdığım ilk senaryo gibi aslında. Ama farklı olarak bu ton Captain Marvel’da işe yaradı. Eğlenceli kadın karakterleri çok seviyorum ama Tomb Raider çok daha ciddiydi. Bu nedenle Captain Marvel’ın eğlenceli olması için kendimi bu işe adadım.

Carol Danvers en komik çizgi roman karakterlerinden biri. Biraz şımarık biraz da ukala biri. Kimsenin de kendisine kötü davranmasına izin vermeyecek kadar güçlü. Çizgi romanlarda bu hava mükemmel bir şekilde yakalanmış ve bu nedenle tüm Captain Marvel yaratıcı ekibinin aynı havayı koruması önemliydi.

Robertson-Dworet sayesinden Captain Marvel hakkında son öğrendiklerimiz böyle. 8 Mart 2019’da  Captain’i izleyip göreceğiz.

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.cn

Başa dön tuşu
Kapalı