Filmİnceleme

Box Office’i Deviren It/O Film İncelemesi

 

Selamlar dostlarım, bugün 27 yıl sonra kavuştuğumuz bir filmin incelemesi ile karşınızdayım: It/O. Öncelikle uyarmam gerekirse bu yazı spoiler içeriklidir. Eğer filmi izlemeyi düşünüyorsanız yazıyı okumamanızı tavsiye ederim.

Hala buradaysanız başlıyorum, Öncelikle yazıyı 3’e ayıracağım:

1- Filmin Hikayesi

Filmin hikayesinden başlayacak olursak hikayede beğenmediğim en bariz olay Georgie’nin kaybolmasıydı. Çünkü bence Georgie’nin cesedi bulunmalıydı ve Bill’in ailesini mutsuz ve içe kapanık bir şekilde görmeliydik. Onun haricinde hikaye tabi ki çok başarılıydı. Beğenmediğim ve kitapla aynı olması gerektiğini düşündüğüm bir çok nokta var ama film olarak incelediğimiz için kitapla aynı olmaması bir sonraki sahneyi tahmin etmememi sağladı ve bu da aslında büyük bir başarı (WB adına tabi).

2- Efektler Ve Oyuncular

Efektlere ve oyunculara geçecek olursak baştan söyleyeyim efektleri beğenmedim. Filmin korkudan çok Alice Harikalar Diyarında ya da Hansel Ve Gratel:Cadı Avcıları tadında olmasını sağlamış. Pennywise’ın ekrandan çıkması olsun ya da ağzının yaratığa dönüşmesi gibi efektler çok yapmacıktı ve 2017 yılında olduğumuzu düşünürsek oldukça başarısızdı.

Aslında oyunculardan bahsetmem pek doğru kaçmaz çünkü Eddie Kaspbrak karakterini canlandıran Jack Grazer ile bir dostluğum var. Bu yüzden oyunculuklarıyla alakalı söyleyecek tek bir olumsuz fikrim yok. Ama yine de Finn Wolfgar’ı Richie rolüne yakıştırmamıştım ama beni utandırıp filme renk kattığı için Finn’e kucak dolusu sevgiler. Ve son olarak Bill Skarsgârd’ı (Pennywise) çok görmediğimizi, fazla repliği olmadığını ve efektif Pennywise üzerinde neden bu kadar durulduğunu anlamış değilim. Bence bu da filmdeki 2. büyük başarısızlıktı ama WB’den bahsediyoruz, şaşırdım diyemem.

3- Filmin Artıları Ve Eksileri

  • Artıları

  1. Öncelikle karakterlerin samimiliğiyle film çok eğlenceliydi.
  2. WB cesurca sahneler çekmiş ve Georgie’nin ölümü bize göstermekten çekinmemiş (o sahneden tabi ki zevk almadım ama WB’nin cesareti beni mutlu etti)
  • Eksileri

  1. Yine ve tekrar söylüyorum film ile alakalı en büyük hayal kırıklığım efektlerdi ve aynı zamanda bence bu filmin en büyük eksisiydi.
  2. Film bence korkunç değildi daha çok Alice Harikalar Diyarı tadındaydı
Etiketler

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.io

Başa dön tuşu
Kapalı