Black Widow Filmi MCU’da Hangi Zaman Diliminde Geçiyor?

Black Widow Filminin Fragmanı Çıktı. Fakat Zaten Ölümüne Şahit Olduğumuz Bu Karakter Mezarından Mı Çıktı? Sizler İçin Kısa Bir İnceleme Yaptık.

Marvel Stüdyoları Scarlet Johansson‘ın Black Widow karakteri için çoktan gelmesi gereken, geç kalmış solo macerasının fragmanı bizlere sundu, hayranlara Cate Shortland‘in filminden ne bekleyebileceklerini gösterdi. Klip, ki 2 dakika gibi bir süreye sahip, bizlere daha önce net olarak göremediğimiz karakterleri göstermiş oldu – bunlar sırasıyla  Alexei Shoskatov/Red Guardian rolüyle David HarbourYelena Belova rolüyle lorence Pugh, ve Melina rolüyle Rachel Weisz. Ama filmin Natasha Romanof‘un geçmiş hayatına odaklanacağını bildiğimize göre, birden fazla zaman diliminde geçeceğini varsaymak pek de yanlış değil.

Bizlere açıklandığı kadarıyla Black Widow filmi Captain America: Civil War ile Avengers İnfinity War filmleri arasındaki 2 yıllık bir süre içinde geçecek. Fakat, yeni yayınlanan fragmandan anladığımız kadarıyla, film tam olarak söylenen bu zaman diliminde geçmeyecek gibi duruyor, hatta daha da geriye giderek karakterin MCU‘da Iron Man 2 filmiyle tanıştırılmasında çok daha da geriye gidecek gibi duruyor.

Black Widow fragmanı daha önceki filmlerinden görüntüler içeriyor; Natasha’nın Avengers olarak ilk görevi için ekiple buluşması, Age of Utron‘da ki balerin eğitimi sahnesi ve Red Room Akademisinde geçirdiği zaman gibi. Fakat daha fazla sahne de var, daha farklı zaman periyotlarına odaklananlar; bunlardan biri Yelena’nın Red Romm’da eğitim aldığı zamanlardan birine aitti. Bir diğer sahne ise Thunderbolt Ross (William Hurt) karakterinin gözüktüğü sahne ki bu sahne de Ross, Civil War ve Inciredible Hulk filmlerinde gözüktüğünden daha genç duruyor. Bu da sahnenin bildiğimizden daha da eskide geçtiğini gösteriyor.

Black Widow geçtiği zaman dilimi

Bunların ötesinde Black Widow fragmanında Natasha’nın ajan görevlerinin, Nick Fury’nin onu işe almasında daha da öncesinde geçtiğini bizlere gösteriyor. Düşündüğümüz zaman Nat’in resmi olarak Avengers ekibine girmesinden sonra kendi ajan görevlerine gidecek zamanı yoktu, tabi şu 2 yıllık süre hariç. Belki de, önceden yaptığı bu görevler onun için bir dönüm noktası olmuş olabilir, filmdeki ana amacını değiştirmesini sağlamış olabilir. Belki de Endgame filmindeki ölümüne başka bir yönden bakmamıza neden de olabilir.

İzleyiciler ve hayranlar tabi ki de Black Widow’un Endgame filminde öldüğünü biliyor ve bu film de bunu değiştirebilecek hiçbir şey yapamaz. Ama anlaşılan o ki Stüdyo karaktere, uzun süre önce yapmaları gerektiği gibi, tam bir ana hikaye vererek onu tamamlamak istiyor. Belki de hikayesinin başlangıcını bizlere sunarak, nasıl bir aileye sahip olduğunu göreceğiz. Filmler arası çıktığı maceraların onun karakterinin nasıl değiştirdiğine şahit olmakla birlikte, geçmişinin en başta onu nasıl şimdi olduğu kişi yaptığını öğreneceğiz. Öldüğünü biliyor olsak bile, karakterin hayranları için güzel bir veda filmi olacak gibi duruyor.

Kaynak=Screenrant.com
Bir önceki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.