Black Widow Solo Filmini Yönetmeni Belli Oldu! - Geekrobats

Black Widow Solo Filmini Yönetmeni Belli Oldu!

MCU’da karakterlerin solo filmlerinde gördüğümüz ve Avengers’ın en önemli karakterlerinden olan Black Widow’un solo filmi geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Şimdi ise solo filmi hakkında önemli bir gelişme duyuruldu.

İlk olarak Iron Man 2 ile beraber MCU‘da gördüğümüz ve sevilen oyuncu Scarlett Johansson‘ın harika oyunculuğu ile izlediğimiz Black Widow için birçok hayran solo film istiyordu. Black Widow‘un MCU‘da özellikle Civil War‘da büyük rol oynamasının ardından bu filmin geleceğinin kesin olacağı düşünülüyordu.

Son olarak Infinity War’da ilk kez sarışın olarak izlediğimiz karakterin solo filmi için çalışmalar Ocak ayından başlamış ve filmin geleceği duyurulmuştu. Filmin ne zaman çıkacağı henüz açıklanmasa bile oldukça önemli bir açıklama yapıldı ve filmin yönetmeni belli oldu.

İlgili Yazı: Nihayetinde Black Widow Solo Filmi Geliyor

MCU‘da yaşanan neredeyse her önemli ve kritik olayın içinde bulunan ve çok büyük etki yaratan ve Marvel‘ın en popüler kadın karakterlerinden biri olan Black Widow‘un solo filmi için yaklaşık 70 farklı yönetmen ile görüşmeler yapıldı. Son olarak ise başarılı yönetmen Cate Shortland ile anlaşma yapıldı ve filmi Shortland‘ın yöneteceği kesinleşti. 49 yaşındaki Avusturyalı yönetmenin yöneteceği filmin senaryosunu ise son olarak The Hustle filminin senaristliğini üstlenen 40 yaşındaki senarist Jac Schaeffer yazacak.

Black Widow Solo Filmini Yönetmeni Belli Oldu! - Geekrobats

Cate Shortland daha önce birçok sevilen yapımda yönetmenlik yaptı ve ödüller aldı. Berlin Sendromu, Somersault, Savaşın Gölgesinde ve Flowergirl  gibi başarılı yapımlarda bulunan yönetmen daha önce Savaşın Gölgesinde filmi ile ödül almış ve ödüller için adaylıklarda bulunmuştu.

Filmin, Natasha Romanoff bildiğimiz adı ile Black Widow‘un Rus ajanı olabilmek için aldığı eğitimde ve ajan olduktan sonra yaşadığı hayatını değiştirmesinin yanı sıra oldukça zor durumları konu alması bekleniyor. Yani filmin Natasha‘nın gerçek kimliği ve geçmişine odaklanması bekleniyor.

Black Widow özellikle son yıllarda çok sevilen bir karakter haline gelmiş durumda. Solo film ise çok isteniyordu ve bu bağlamda beklentiler oldukça yüksek. Son olarak Infinity War‘ın gişe rekorları kırması ve Ant-Man and the Wasp‘ın bekleneni vermesinden sonra hayranlar MCU‘nun gelecekteki yapımlarından oldukça umutlu. Umarız Black Widow filmi beklentileri karşılar.