Black Panther Vizyona Girmeden İlk Rekorunu Kırdı! - Geekrobats

Black Panther Vizyona Girmeden İlk Rekorunu Kırdı!

16 Şubat izleyicilerle buluşmaya hazırlanan Black Panther filmi, daha vizyona girmeden ilk rekorunu kırdı bile. Captain America: Civil War’un elinde tuttuğu rekor, artık Black Panther’in.

Hayranlar tarafından merakla beklenen film, yayınlanan videolar ve görseller ile kitleyi daha da heyecanlandırmayı başardığını biletlerin ön satışlarından çok rahat anlayabiliyoruz. İlk olarak Captain America: Civil War’da tanıştığımız karakter, solo filmiyle kendi hikayesini ve Wakanda’yı anlatmaya hazırlanıyor. Biletleri ön satışa sunulan film ilk 24 saatte satışlarda tüm Marvel filmlerinden daha çok bilet satmayı başardı.

Bundan önceki rekor, 2016 yılında vizyona giren Civil War filmindeydi. Fandango’nun açıklamasına göre 2018’in en çok beklenen 2. filmi Black Panther. Birinci sırada ise Avengers: Infinity War yer alıyor. E yani, Marvel Sinematik Evreni açısından gerçekleşecek en büyük olay, Thanos’u ve birçok kahramanı aynı filmde göreceğiz. Ayrıca filmin yönetmeni tarafından “Final” olarak nitelendirilen Avengers 4‘ün tabanını hazırlayacağını da göz önüne alırsak, birinci sırada olması gayet normal.

İlgili Yazı: Kevin Feige, Avengers 4’ün MCU İçin “Final” Olduğunu Söyledi

Black Panther Filmi Konusundan Bahsetmek Gerekirse

Babasının vefatının ardından T’Challa, Wakanda’nın yeni kralı olur. T’Challa (Black Panther) hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak eski fakat güçlü bir düşman yeniden ortaya çıktığında, T’Challa‘nın yeterliliği, Wakanda’nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır.

Ryan Coogler‘ın imzasını taşıyan, başrolünde Chadwick Boseman‘in yer aldığı “Black Panther” 16 Şubat 2018‘de ülkemizdeki sinemalarda seyircilerle buluşmaya başlayacak.

En Yayınlanan TV Spotunu Aşağıdan İzleyebilirsiniz