Black Panther Hakkında Tek Bir Kötü Yorum Dahi Yapılmadı - Geekrobats

Black Panther Hakkında Tek Bir Kötü Yorum Dahi Yapılmadı!

Marvel’ın 16 Şubat’ta vizyona girecek olan Black Panther filminin ön gösterimine gidenler, sanki büyülenmiş gibiler idi. İzleyenler film hakkında tek bir kötü yorum dahi yapmadılar.

Kısa sürede fazlasıyla merak uyandırmayı başaran Marvel filmi Black Panther’in Pazartesi gecesi ön gösterimi düzenlendi. Black Panther prömiyerine katılan diğer misafirler arasında Marvel Studios’un başkanı Kevin Feige, Marvel çizgi roman dünyasının duayen ismi Stan Lee, Luke Cage’in yıldızı Mike Colter ve Star Wars‘un yaratıcısı George Lucas yer alıyordu.

Ön gösterimden çıkan izleyiciler, film hakkında çok iyi yorumlar yaptı. Film o kadar beğenildi ki, yapılan yorumlar arasında hiçbir olumsuz eleştiri yok. Bu gerçekten çok büyük bir başarı ki hayranları heyecanlandıran fragman, gelişme, haber ve TV spotlarından sonra elbet ki bir beklenti karşılanmamış olabilirdi, bu da olumsuz bir eleştiriye sebep olabilirdi. Lakin böyle bir durum söz konusu değil, film aşırı derecede beğenildi.

Jim Vejvoda (IGN): Bu akşam Black Panther’ı seyrettim. Çok eğlenceli bir filmdi. Harika bir dünya inşa etmişler. Performanslar da şahane. Film Marvel Sinematik Evreni’ni bir adım ileri taşıyor. Aksiyon sahneleri çok başarılıydı. Wakanda ise harikaydı. Zaman zaman çok duygusaldı ve Shuri kesinlikle rol çalıyor.


Brian Truitt (USA TODAY): Black Panther basitçe harika. Fazlasıyla cesur ve heyecanlı olduğu kadar dokunaklı. Çılgın yaratıcı aksiyonu ve akılda kalıcı karakterleri var. Kolayca, en iyi 5 Marvel filminden biri.


Steven Weintraub (Collider): Marvel, Black Panther ile bir kez daha başarılı oluyor. Hikaye etkileyici. Michael B. Jordan hikayenin kötüsü olarak şahane. Loki’den beri en başarılı kötümüz. Danai Gurira şahane dövüşüyor, bayıldım. Kesinlikle gişede iyi kazandıracak bir film.


ReBecca Theodore-Vachon (Entertainment Weekly): Black Panther, istediğim her şey ve daha fazlası. Ryan Coogler MCU için oyunu değiştirdi.


Eric Eisenberg (Cinemablend): Black Panther’ı çok sevdim. Wakanda’yı keşfedişimiz harika. Erik Killmonger şüphesiz Marvel’ın en iyi kötülerinden biri. Hem eğlenceli hem dramatik olmayı başarıyor. Filmi yeniden izlemek için sabırsızlanıyorum.


Erik Davis (Fandango): Black Panther olağanüstüydü. MCU’nun James Bond’u… Bir süper kahraman filminde böyle bir şey görmediniz – cesur, güzel ve yoğun, ancak Marvel’ın şimdiye kadar yaptığı şeylerden daha farklı bir derinlik ve maneviyata sahip.

Açıkçası bu yorumların ardından, filmi daha izlememiş olan hayranların beklentisinin katlanarak artacağını söylemek yanlış olmayacak. Ayriyeten Erik Killmonger’ın oynadığı kötü karakterin uzun zamandır hasret kaldığımız kötü olduğu da ifade ediliyor. 16 Şubat tarihinde ne kadar haklı olduklarını göreceğiz.