Black Panther'ın Gişe Tahminleri Çok İddialı - Geekrobats

Black Panther’ın Gişe Tahminleri Çok İddialı

Marvel Sinematik Evreni’nin en yeni filmi olan ve geçtiğimiz aylarda fragmanı yayınlanan Black Panther filminin gişe tahminleri ortaya çıktı. Büyük bir merakla beklediğimiz Black Panther filminin gişe tahminleri ise fazlasıyla iddialı.

Black Panther kesinlikle hayranlar açısından en çok beklenen filmlerden birisi. Gerek müzik seçimleri, gerek aksiyon sahnelerinde kullanılan açılar ve tonlama bakımından teknik olarak büyük bir başarı yakaladığını fragmanlardan görebildiğimiz kadarıyla dile getirebiliyoruz. Bunun yanı sıra Captain America: Civil War‘da tanıştığımız T’Challa ve çok az göz gezdirebildiğimiz vibranyum zengini Wakanda hakkında çok az şey biliyorduk. Bu film ile hem karakterimizi hem de Wakanda‘yı tanıyacağız.

Büyük beklentiler içerisinde olduğumuz Black Panther filminin sadece Amerika’da ilk üç gün 100-120 milyon dolar civârı hasılat yapması bekleniyor. Bunun başlıca sebepleri arasında yürüttükleri başarılı reklam kampanyalarının yanı sıra yeni ve ilginç bir karakter oluşu yer alıyor. Ama gişeye etki etmesindeki en büyük etken Pazartesi akşamı yapılan ön gösterimden sonraki yorumlar.

İlgili Yazı: Black Panther Hakkında Tek Bir Kötü Yorum Dahi Yapılmadı!

Ön gösterimin ardından artan heyecanın ve beklentinin gişeye yansıyacağı kesin. En nihayetinde tek bir kötü yorum dahi yapılmayan bir filmden bahsediyoruz, rekora koşacağını da düşünmek yanlış olmaz. Bu bağlamda diğer filmlerin ilk üç gün hasılatına bakacak olursak; Thor Ragnarok, 122.7 milyon dolar gişeyle bir rekora imza atmıştı. Hayranlar tarafından fazlasıyla beğenilen Spider-Man Homecoming filmi ise 117 milyon gibi müthiş bir rakama ulaşmıştı. DC tarafına da bir göz atmamız gerekirse, DC’nin en beğenilen filmi Wonder Woman ise 100.5 milyon gişeye ulaşmıştı.

Filme olan beklentiyi düşünürsek Black Panther‘in yeni bir rekora imza atması muhtemel, aynı zamanda bu film Civil War filminde hakkında pek de bir şey öğrenemediğimiz Black Partner karakteri hakkında bizi istemediğimiz kadar bilgi sahibi yapacak gibi duruyor.