Black Panther Beklenenden Çok Gişe Yapmayı Başardı - Geekrobats

Black Panther Beklenenden Çok Gişe Yapmayı Başardı

Ön gösterimin ardından çok olumlu yönde övgüler alan ve beklentiyi kesinlikle karşıladığı savunulan Black Panther ilk hafta sonu beklenenden çok gişe yapmayı başardı.

İlk hafta sonunda Black Panther sadece Amerika’da 192 milyon dolar gişe yaptı. Ve ayrıca uluslararası pazarlarda ise 169 milyon dolarlık gelir elde etti. Bu sayede ilk hafta neticesindeki kazancı 361 milyon dolara ulaştı. Filmin en fazla ilgi gördüğü ülke ise Güney Kore oldu. En fazla ilgi gösteren ülkenin Güney Kore olmasının başlıca sebepleri arasında çekimlerin bir kısmının Güney Kore’de gerçekleştirilmesi de var.

Black Panther Beklenenden Çok Gişe Yapmayı Başardı - Geekrobats

Hatırlarsınız ki film hakkında, ön gösterime giden eleştirmenler ve izleyenler tarafından tek bir kötü haber dahi yapılmamıştı ki bunun hakkında izleyenlerin yorumlarını derleyip bir yazı da hazırlamıştık. İlk izlenimlerin ardından heyecanın tavan yapması ile izleyecek olanlar sinemaya koşmuş gibi duruyor. Şu ana kadar yapılan en yüksek gişelerden biri olduğu söyleyebiliriz, ayrıca diğer filmlerin yaptığı gişelere de yer verdiğimiz bir diğer yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Yazı: Black Panther’ın Gişe Tahminleri Çok İddialı

Ayrıca daha film Rusya, Japonya ve Çin gibi yüksek nüfuslu ülkelerde vizyona girmedi. Bu üç ülkedeki açılış haftasıyla birlikte kazancın çok yüksek seviyelere çıkacağını tahmin etmek hiç zor değil.

Black Panther Beklenenden Çok Gişe Yapmayı Başardı - Geekrobats

Daha vizyona girmeden ön bilet satışlarında bir rekora imza atan Black Panther’ın büyük bir gişe başarısı olacağı zaten tahmin ediliyordu. Fakat ilk hafta sonunda elde ettiği bu başarı ile beklentileri dahi aşarak herkesi şaşırtmayı fazlasıyla başardı.