Birds of Prey Senaristi Christina Hodson İle Röportaj - Geekrobats

Birds of Prey Senaristi Christina Hodson İle Röportaj

Bird of Prey senaristi Christina Hodson, Harley Quinn’in de oynadığı filmin 7 Şubat’ta yayınlanmasının ardından Flash ve Batgirl’i takip ettikleri birkaç farklı DC karakterleriyle alakalı dizi gelişimlerinde bulunma şansı elde ediyor. Bu filmde geçen emeği göz önüne alındığında, Margot Robbie ile birlikte çalıştığı yılların meyvesi olarak, Hodson’un DC ve karakterlerine tutkusu olduğunu açık ediyor.

Film için bir Londra basın etkinliğinde Screen Rant ile bu tutkunun bir kısmını paylaşarak hikayeyi araştırmak için ne kadar özgür olduğunu ve Robbie’nin Harley ve Yırtıcı Kuşlar’a dönüşümünü açıkladı. Şimdi ise sadece Flash ile ne yapacağına dair bir soru var.

Bu film DC Evreninden tamamen farklıdır, ancak hala DCEU’nun tam kalbinde yer almaktadır. Bakılması zor bir denge miydi?

Christina Hodson: Evet ve hayır. Dürüst olmak gerekirse, DCEU hakkında sevdiğim şey, etrafta oynamak ve bu farklı tonları, farklı stilleri yapmakta özgür olan yaratıcılar olduğumuzdur. Başından beri bunu çok desteklediler. Bu nedenle, araştırmayı yapmak, diğer tüm projeleri tanımak, orada ne olduğunu bilmek, ama aynı zamanda kendi benzersiz parçası gibi hissettiren kendi bağımsız fikirlerimizi yapmak eğlenceliydi.

Batman: The Animated Series’den beri Harley Quinn hayranıyım. Benimle Harley Quinn’in aklına girme süreci hakkında konuşur musun?

Christina Hodson: Saf eğlence. Hayır, harikaydı. Ve elbette, Margot ile çok fazla zaman geçiriyoruz. Dört buçuk yıldır bunun üzerinde çalışıyoruz. Büyük miktarda araştırma yaparak başladık.

Ama, gerçekten, çok fazla okuma yaptık; Harley ve daha sonra her ikisi de sadece aşık… Harley Quinn’in ahlaki pusulasını benimsediğimizi söylemeyeceğim, ama o kadar iyi tanımak gerçekten doğal ve doğuştan hissetti. Böylece, ikimiz arasında, her zaman yüzüne kimin yumruk atacağını, kiminle ilgileneceğini biliyorduk. Sonunda sadece doğal hissettim.

Birds of Prey listesinin hepsinin hikayede bir amacı olduğunu seviyorum. Ve amaçlarının her biri tamamen farklı. Oynadığınız, dahil etmeyi düşündüğünüz, ancak daha sonra kaydetmek istediğiniz ya da pek işe yaramayan başka karakterler var mıydı?

Christina Hodson: Evet, ama kim ve ne, ne zaman, nerede ve neden hakkında hiçbir sırrı açıklayamıyorum.

Birds of Prey Senaristi Christina Hodson İle Röportaj - Geekrobats

Bu film, tüm bu kadınlarla harika, harika bir hikayede güçlendirme dolu. Bunun ekrana nasıl getirildiğini hisseden benimle konuşabilir misin?

Christina Hodson: Evet, dürüst olmak gerekirse, sadece organik ve doğal olarak oldu. Dediğin gibi, bu dört ayrı hikaye ile başladı.Ve doğal olarak, tematik olarak, bu karakterlerin her birinin bir şekilde bir tür hapsolmuş hissettiği doğal olarak ortaya çıktı. Yani kurtuluş sadece Harley Quinn değil, tüm karakterlerden, tüm kahramanlardan ve hatta bazı yönlerden kötü adamlardan ibarettir. Bu tema hepsi için geçerli; bu güçlendirme ve özgürleşme yayı bir nevi çıkacaktı.

Bu arada, Black Mask’in bu versiyonu şaşırtıcı. Ewan McGregor parkın dışına çıkarır.

Christina Hodson: Harika.

Aynı anda tüyler ürpertici ve eğlenceli; büyük denge. Bunların hepsi Gotham Şehrindeki sokak seviyesindeki karakterlerdir.Bu, DCEU’nun içinde kalmak istediğiniz bir parçası mı yoksa biraz daha fazlasını mı keşfetmek istiyorsunuz? Flashpoint’in de geldiğini biliyorum.

Christina Hodson: Evet, dinle, bu seviyede söylemeyi seviyorum. Tam olarak dediğin gibi, sokak seviyesi. Bu karakterler için doğru geldi. Bildiğiniz gibi, çoğu metahuman değil – Kanarya arsız istisna.

Ancak, evet, Flash’taki bazı daha büyük şeylerle oynamayı gerçekten seviyorum. DCEU’nun her tarafını seviyorum, bu yüzden çok, çok minnettarım, birkaç farklı şeyde bana yardım etmelerine izin veriyorlar.

Daha sonra John Cena’nın yer aldığı Bumblebee hakkında birkaç konuşma geçti, videodan o kısmı takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant