Batman’in En Büyük Düşmanlarından Biri Artık Bir Müttefik!

Batman’in en orijinal kötü karakterlerinden olan Mr. Freeze’in diğer süper kötülere göre daha ilginç bir motivasyonu vardır. Mr Freeze’in motivasyonu diğer Batman kötüleri gibi para kazanıp zengin olmak ya da kaos yaratmak değildir, Mr Freeze’in tek istediği şey çaresi bulunmayan bir hastalığa yakalanan karısını şimdiki kriyojenik durumundan çıkartıp iyileştirmek ve bu çareyi bulabilmek için de deneklere ihtiyacı var. İşte tam burada Batman ile çelişkiye giriyor. Detective Comics‘in 1008. sayısından şu ana kadar -1015’e kadar olan- hikayede Mr Freeze, Lex Luthor‘un ona verdiği bir panzehir ile karısını iyileştiriyor.

Mr Freeze karısı Nora’yı iyileştirdikten sonra banka soymaya başlarlar ki emeklilik ve Gotham’dan ayrılmak için yeterince paraya sahip olsunlar. Her şey güzel başlar fakat görevleri bitince Nora artık Mr Freeze‘in karısı olmak istemez ve suç işlemeye devam etmek ister. Mr Freeze karısını hala ona olan sevgisinden dolayı onu durduramaz ve yardıma ihtiyacı olur. Karısını durdurmak için Bat-signal’ı yakar ve Batman ile yüzleşir.

Batman'in En Büyük Düşmanlarından Biri Artık Bir Müttefik! - GeekrobatsBunun üzerine Mr Freeze, suçun yeni yüzlerinden biri olan Mrs Freeze‘i durdurmak için Batman ile bir ittifak kurar. Detective Comics 1015’in sonunda ise bu ikiliyi görüyoruz, ikisi de farklı şekilde zırhlanıyorlar, Batman kendi ateş püskürten silahını ve soğuğa dayanıklı olan zırhını giyerken Mr Freeze’ı ise kendi zırhını giyerken ve buz silahını havada tutarken görüyoruz.

Daha fazla güncel haberler için bizi takipte kalın.