Batman ve Catwoman’ın Düğün Tarihi Belli Oldu!

Catwoman, Batman’in evlilik teklifini kabul ettiğinden beri herkes gerçekten evlenecekler mi, evlenecekler ise ne zaman evleneceklerini konuşup duruyordu.

Sonunda DC, Superman ve Lois Lane’in düğününden itibaren en büyük düğünleri olan Batman ve Catwoman’ın düğününün 4 Temmuz’da çıkacak olan Batman #50 sayısında gerçekleşeceğini açıkladı.

Batman ve Catwoman'ın Düğün Tarihi Belli Oldu! - Geekrobats

Bir süper kahraman düğünü olduğu için tabii ki drama ve zorluklar olacak. Mayıs ayında çıkan ve Tom King tarafından yazılıp Clay Mann tarafından çizilecek olan DC Nation #0 sayısında Joker’ın Catwoman ve Batman evliliğinden haberdar olmasını ve bu evlilik hakkında pek de hoş olmayan düşüncelerini konu alan bir hikaye bizi bekliyor.

Flashback sahnelerini saymazsak bu sayı ile King’in hikayesinde ilk defa Joker’ı göreceğiz. Joker geçenlerde The War of Jokes and Riddles hikayesinde önemli bir rol oynadı, Batman’in ilk zamanlarında geçen bir Joker ve Riddler savaşını konu alan hikaye. King’in yeni hikaye ile evrende 3 tane Joker bulunmasına değinip değinmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

DC Nation #0 sadece bu hikayeden oluşmayacak. Brian Michael Bendis tarafında yazılan ve José Luis García-López tarafından çizilen bir Superman hikayesi olacak. Bu hikaye Bendis’in yazacağı kısa seri olan Man of Steel için bir başlangıç olacak. Scott Snyder, James Tynion IV ve Joshua Williamson tarafından yazılıp Jorge Jiménez tarafından çizilecek bir diğer hikaye ise Snyder’ın Metal hikayesinden sonra çıkacak olan Justice League: No Justice hikayesine bir başlangıç olacak.

Free Comic Book Day‘den birkaç gün önce çıkacak one-shot DC Nation #0, bedava olmasa da 25 cent olack, dijital alımda ise ücretsiz.

Batman ve Catwoman'ın Düğün Tarihi Belli Oldu! - Geekrobats
Jorge Jiménez tarafından DC Nation #0 kapağı