Batman Catwoman

Batman Evleniyor Mu? Tom King Açıkladı

Batman evleniyor mu? Bildiğiniz gibi Batman Catwoman’a evlenme teklifi etti. Cevabın ne olduğunu öğrenemeden yeni bir hikayeye başlayan Tom King, Selina’nın cevabını açıklamasa da bu tekliften sonra olacakları açıkladı.

Batman Evleniyor Mu? Tom King Açıkladı - Geekrobats

“Eğer nişanlanırlarsa, Batman yeni bir seviyeye ulaşacak ‘Vay be, daha önce nişanlanmamıştım.’ Eğer Selina ‘Hayır, senin geçmişin çok karanlık, daha demin bana anlattığın Joker ve Riddler olayı hayatımda duyduğum en korkunç şey ve seninle görülmek istemiyorum’ derse yine Batman hiç görmediğiniz bir seviyeye ulaşacak ve mahvolmuş olacak.” dedi Tom King SDCC basınına.

Catwoman’ın cevabı ne olursa olsun, King Batmanın yolculuğa çıkacağını söylüyor. “Batman Gotham’ı bırakıyor ve cevap peşinde yolculuğa çıkıyor. Elinde tüfek, atın üstünde çölden geçiyor. Gömleği kılıçla parçalanmış ve göğsünde kıllar var, eski Neal Adams gibi. Zihninde hiç gitmediği bir yerde ve şimdi de kesinlikle yasadışı bir göreve gidiyor. Robinlerin çok şaşırdığı ve tüm Justice League üyelerinin onaylamadığı bir şey. Ama bu tek başına gitmesi gereken bir görev çünkü ya duygusal olarak çok yıkıldı ya da çok mutlu.”

Batman Evleniyor Mu? Tom King Açıkladı - Geekrobats

Batman her ne kadar kendini yalnız olarak görse de çizgi romanlarda en geniş ailelerden birine sahip. Bu nedenle, Catwoman ile olan ilişkisi hangi düzeyde olursa olsun, kendini keşfettiği bu yolculuğa tek başına gitmemesi bir sürpriz değil. “Çöle bir yolculuğa çıkıyor ve derinlere indikçe arkadaşları onu kurtarmaya çalışıyor. Bütün Robinler bu hikayede. Bu Jason, Tim, Dick, Damian hakkında bir hikaye, onların babalarının çıktığı yolculuğa verdikleri tepkiyi gösteren bir hikaye. Damian babasının annesi dışında birine evlilik teklifi ettiğini görüyor. Bu hikaye oğulların babalarını görüp ‘Çıldırdı mı yoksa sonunda huzuru buldu mu?’ demeleri hakkında. Tabi bunlar çizgi romanda olduğu için, bu sorunun cevabını belirleme şekilleri Batman’in yüzünü yumruklamak.”

Ayrıca King bu hikayede yeni bir çizerin aralarına katıldığını söyledi: Jodelle Jones. Hikayenin başlığı ise “A Dream Of Me”

Batman Evleniyor Mu? Tom King Açıkladı - Geekrobats
Joelle Jones’un Batman #33 kapağı

 

Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz? Batman evlenmeli mi, evlenmemeli mi?