Baby Groot

Bildiklerinizi Unutun! Baby Groot Yeni Bir karakter

“Guardians Of The Galaxy 2″de gördüğümüz Baby Groot gerek şirinliği gerek ise saf halleriyle bizleri kendine hayran bırakmıştı. Ancak yakın bir zamanda Baby Groot’un yeni bir karakter olduğunu belirten açıklamalar geldi hem de filmin yönetmeni James Gunn’dan.

2014 yılında çıkan ilk filmi ve bu sene çıkan 2. filmi ile Guardians Of The Galaxy ekibi büyük bir beğeni toplamıştı. Marvel Sinematik Evreni’ni yakından etkileyen olaylara sebebiyet veren bu güçlü ekibin Marvel’ın en önemli yapımı olan Infinty War’da olacağı doğrulanmıştı. Ekipte Star Lord, Drax, Gamora ve Rocet Raccoon gibi daha bir çok dikkat çekici karaktere sahip olan bu ekipte bir kahraman var ki hepimizin gözlerini üzerine çekmişti: Baby Groot.

Bildiğiniz üzere ilk filmde kendini feda eden yetişkin Groot tam olarak Baby Groot ile aynı kişi değil. James Gunn’ın açıklamasına göre:

“Ayrıca bu konuyu bana… Groot konusundan bahsedip duranlara da bahsettim. O bahsedip durdukları örnek bir işe yaramıyor çünkü Groot öldü. Bu Vol. 1’de baya açıktı ama anlamayanlar için, eğer bir patlamadan sadece sizin bir parçanız çıktıysa ve o parça normal bir insan gibi yeniden büyüyorsa, o siz değilsinizdir.”

Bildiklerinizi Unutun! Baby Groot Yeni Bir karakter - Geekrobats

Roket Rakun, Groot’dan kalan bir parça alıp saksıda büyütmeye başlamıştı. Ancak James Gunn yine de farklı bir karakter olduğunu söylüyor.

“Ayrıca farkındasınızdır, Baby Groot ne eski hafızasına ne de eski zekasına sahip. Groot’un çok daha akılsız bir versiyonu.”

Groot kendini çok önemli bir amaç doğrultusunda feda etse bile Guardians Of The Galaxy ekibinin asıl kaderi 2018 yılında vizyona girecek olan Infinty War filminde belli olacak.