FilmÇizgi RomanGüncel

Avengers: Infinity War’da Thanos Bildiğimizden Farklı Olacak

Marvel Sinematik Evreni’nde büyük bir değişikler getirecek olan Avengers: Infinity War, karakterlerin geçmişleri ile hepimizi şaşırtabilir. Özellikle de  filmin baş kötüsü Thanos ve onun geçmişi ile!

Avengers: Infinity War‘da kahramanlarımıza karşı savaşacak olan The Mad Titan Thanos, orjinal hikayesinde doğduğu andan itibaren kendi ırkının tamamı tarafından nefret edilen hatta annesi tarafından bile öldürülmek istenen,  dışlanan bir karakter konumundaydı. Yaşadığı zor çocukluğun ardından içinde biriken onca şeyin intikamını almak için kendi ırkını yok eden The Mad Titan evrende bir yolculuğa çıkar ve evreni fethetme amacını gerçekleştirmeye çalışıyordu.  Ölümün ta kendisi olan Death’e aşık olduktan sonra bile amacına devam eder hatta öyle seviyordur ki Death ile görüşmemesi için Deadpool‘u lanetlemiştir.

Thanos oldukça dolu bir geçmişe sahip olmasına rağmen Marvel bizi şaşırtmayacak ve tıpkı daha önce de yaptığı gibi film ile çizgi romanlar arasında dağlar kadar fark yaratacak. EW’ye röportaj veren Kevin FiegeThanos‘un MCU‘daki geçmişi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“Thanos, Titan isimli bir gezegenden geliyor. Bu gezegen artık herhangi bir canlıya ev sahipliği yapmıyor. Her ne kadar kendisi bu yıkımı durdurabileceğini düşünse de, yardım etmesine izin verilmedi. En çok korktuğu şey başına geldi ve gezegendeki herkes yok oldu. O da bir daha böyle bir şey olmaması için bir yemin etti. Thanos evreni bir kanalın içinde ilerliyor gibi görüyor ve canlıların kontrolsüzce genişlediğine düşünüyor. Bunun da evrene ve yaşamın kendisine yıkım getireceği inanıyor.”

Çizgi romanlardan oldukça farklı olan bir hikaye ile izleyeceğimiz Infinity War 27 Nisan’da sinemalarda. Umarız Marvel beklentilerimizi karşılar.

Etiketler

Emir Ali

Günün çoğunluğunu Scorpions dinlerken Geek alemlerinde takılıp geçiren insan, ya da onun gibi bir şey.

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.io

Başa dön tuşu
Kapalı