Avengers: Endgame Oyuncu Listesi ve Zaman Yolculuğu İlişkisi (Teori) - Geekrobats

Avengers: Endgame Oyuncu Listesi ve Zaman Yolculuğu (Teori)

2019 Nisan’da çıkacak olan Avengers: Endgame filmi için yayınlanmış olan oyuncu listesi, filmde gerçekleşmesi muhtemel olan zaman yolculuğu ile ilgili ipuçlarına sahip.

Marvel Stüdyoları ve oyuncuların daha fazla gizem yaratmak ve beklentiyi arttırmak amacıyla ser verip sır vermemesi sebebiyle sinematik evrende olacaklar hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz. Bu nedenle hayranlar tarafından Avengers: Endgame filminde neler olabileceği hakkında sayılamayacak kadar fazla teoriler ortaya atılıyor. Ve zaman yolculuğu bu teorilerde en popüler yere sahip olmaya devam ediyor ki neredeyse her teori zaman yolculuğu içeriyor.

Avengers: Endgame filminde yaşanabilmesi muhtemel olan zaman yolculuğu teorisi, set çekimleri ve filmdeki insanlarla yapılan röportajlar tarafından destekleniyor. Yenilmezler’in Sonsuzluk Taşları ile bağlantılı olan yerleri tekrar ziyaret edeceği neredeyse kesinleşti. Set fotoğraflarından gördüğümüz kadarıyla New York’taki sahne yeniden çekiliyor gibiydi. Film hakkında verilen en son bilgi, Avengers: Endgame’de 1970’lere yolculuk yapılacağının işaretlerini sağlıyor.

Avengers: Endgame Oyuncu Listesi ve Zaman Yolculuğu İlişkisi (Teori) - Geekrobats

IMDB’de yayınlanan Avengers: Endgame oyuncu listesi, filmde Monica Mathis’in 70’lerin Araba Kızı ve Miles Webb’in 70’lerin bilimadamı/labovatuar çalışanı olarak oynayacağı yönünde bizlere bilgi veriyor.

B.A.R.F. Cihazı

Zaman yolculuğu söylentilerinin Avengers: Infinity War çıktığından beri olduğunu göz önüne alırsak, Yenilmezlerin, Josh Brolin’in beyaz ekranda canladırdığı Thanos’u yenmenin bir yolunu bulmak için 70’leri ziyaret etmesi mümkün olabilir. Veya bu, filmde kullanılan Tony Stark’ın (Robert Downey Jr.) B.A.R.F. cihazı tarafından yapılacak olan bir flashback olabilir. B.A.R.F. cihazından bahsediliyor çünkü bu cihaz sette görülü. Marvel Sinematik Evreni’ne genel olarak baktığımızda 70’ler olaysız olarak geçmiştir. Fakat Stark ailesi için önemli değişimler bu yıllarda yaşanmıştır.

Avengers: Endgame Oyuncu Listesi ve Zaman Yolculuğu İlişkisi (Teori) - Geekrobats

Tony, bu yılların başında doğmuştur ve aynı zamanda babası Howard Stark, “Ark Reaktörü” teknolojisini bu yıllarda iyileştirmeye devam etmiştir. Aynı zamanda, 2010’da Tony himayesine almadan önce, son Stark Expo 1974’de gerçekleşmişti.

Bununla beraber, Howard Stark’ı oynayan John Slattery’nin geçen eylül ayında film setinde görülmesiyle birlikte 70’lerde yaşanacak olayların Stark ailesiyle ilgili olması ihtimali artıyor. 70’lerdeki bilimadamı/labovatuvar çalışanı rolü, Stark Industries bilim ve teknolojisi üzerine odaklı olması düşüncesini destekliyor.

Film gidişatı Stark ailesi üzerine olduğunu düşünürsek, Howard’ı nasıl Avengers: Endgame’e katacakları merak konusu doğrusu. Çünkü Howard çok uzun zamandır ölü şekilde bırakıldı.

Avengers: Endgame Oyuncu Listesi ve Zaman Yolculuğu İlişkisi (Teori) - Geekrobats

Evet, Sonsuzluk Taşları ile bağlantıları vardı. Captain America’yı (Chris Evans) ararken, Arktik Okyanusu sularında Tesseract’i yani Uzay Taşı’nı bulmuştu ve onu S.H.I.E.L.D.’e devretmeden önce üzerinde çalışmalar yapmıştı. Belki de Thanos’u yenmekte her şeyi değiştirebilecek olan bu element kristali hakkında önemli bilgiler edinmişti.

Bir diğer ihtimal ise Tony’ye tamamıyla zaman yolculuğu yapmasına yardımcı olabilecek keşfedilmemiş bir teknolojiydi. Belki de Quantum Evreni‘ni tam olarak keşfetmek ve kullanmak için yardımcı olabilecek bir teknoloji (set resimlerinde kahramanların giydiğini gördüğümüz el cihazı gibi)…

Birçok teori ve bu teorileri destekler nitelikte olan birçok detay var. Hangisi gerçektir bilemeyiz fakat Avengers: Endgame‘i sabırsızlıkla bekliyor olacağız.