Avengers: Endgame, Infinity War’ın Beş Katı Kadar Bilet Satıyor!

Bilet satışının ilk haftasında Avengers: Endgame, Fandango’da Infinity War’ın beş katı fazla bilet sattı. MCU’nun, Infinity Saga’nın doruk noktasına çıkma beklentisi, filmin sinema salonlarında vizyona girmesinden sadece birkaç hafta uzakta olduğu için artmış durumda. Disney, bu süre zarfında son derece gizli bir pazarlama kampanyası yürütüyor. Bu strateji, Endgame’i hafta sonu açılışında izlemeye olan ilgiyi arttırıyor.

Bu filmden farklı olarak, Çin de dünyadaki çoğu bölgeyle aynı anda satışları açması nedeniyle, Endgame tüm zamanların yerel ve dünyadaki hafta sonu gişelerini paramparça etmeye hazırlanıyor. Kalan tek gerçek dram, filmin ilk çıkışında ne kadar para getireceği.

The Wrap’a göre, Endgame, ilk haftalarında Fandango’da Infinity War’ın beş katı kadar bilet sattı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, ülke genelinde yapılan taramaların “binlerce” halihazırda biletin tükendiği ortaya çıktı ve bazı yerler talebi karşılamak için 26 Nisan günü sabah saat 4’te biletleri satışa çıkarıyor.

avengers: endgame ile ilgili görsel sonucuPotansiyel bir rekor kıran bir filmin, beklentileri aşması inanılmaz derecede nadirdir, ancak tam olarak burada olan budur. En zorlu MCU hayranları bile, Endgame’in bilet satışlarında bu kadar çıtayı yükselteceğini tahmin edemezdi. Satış öncesi rakamlar, Endgame’in, bu dönemin hiç görmediği, anıtsal bir sinema olayı olacağına işaret ediyor. Hatta ilk günlerinde Star Wars: The Force Awakens’ı geride bıraktı. Şu anda, tahminler yurt içi 282 milyon dolar ve dünya çapında 840 milyon dolar olduğu yönünde.

MCU şu anda, film endüstrisinde önde gelen filmlerinde, 21 filmde 18 milyar dolar hasılat elde etmiş durumda. Stüdyonun son on yılda elde ettiği başarılar inanılmazdı ve Endgame ile tüm sıkı çalışmalarının meyvesini almaya hazırlanıyorlar.

Avengers: Endgame ile ilgili diğer yazılarımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.