Avengers 4'den Sonra Veda Edebileceğimiz Ana Karakterler - Geekrobats

Avengers 4’den Sonra Veda Edebileceğimiz Ana Karakterler

27 Nisan’da, başarıyla temelleri atılmış ve sürerliliğini çok iyi bir şekilde devam etmeyi başarmış Marvel Sinematik Evreni için en önemli olaylardan biri olan Avengers: Infinity War vizyona girecek. Birçok karaktere veda edeceğimizi biliyoruz Infinity War ile.

İki part olarak vizyona girecek olan filmin ilk kısmında hangi karakterlerin olacağını büyük çoğunlukla biliyoruz fakat Avengers: Infinity War Part 2’de ne ile karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Kevin Feige Avengers 4’un bir final olacağını söylemişti, Infinity War’un ardından bazı karakterlere veda edeceğimizi biliyoruz. Avengers 4’ün ardından vedalaşma ihtimalimiz yüksek olan ana karakterler hakkında birkaç düşüncemiz var. (Tamamen düşünce yazısıdır.)

1- Thor

Avengers 4'den Sonra Veda Edebileceğimiz Ana Karakterler - Geekrobats

Listemizin ilk sırasında Thor yer alıyor, çünkü Avengers 4‘ün ardından gelecek olan yeni evrende bulunma ihtimali en düşük olan karakterlerden biri Thor. Neden diye sorarsanız, karakterimiz her şeyini kaybetti. Asgard, babası Yüce Odin, dostları (Volstagg, Hogun, Fandral) öldü. Sif ortalıkta yok. Asgard halkını da Thanos öldürecek gibi görünüyor. Thor‘un değerli çekici Mjolnir paramparça oldu. Ragnarok, Thor için tam bir kaybediş idi, çöküş hikayesi gibi oldu.

Yaşadıkları ardından, Thor‘un Avengers 4‘de ölebilir çünkü bazı ana karakterlerle yeni evrende devam etmeyecekler ve aralarında en zayıf halkada Thor olarak duruyor. Zayıf halka derken yaşadıkları göz önüne alındığında yavaş yavaş karakterin ömrünü doldurduğu izlenimini verdi Marvel. Ve ayrıca son verdiği röportajda da yavaştan bu işlerden uzaklaşır gibi konuşmuştu. “Aileme daha çok vakit ayırmak istiyorum ve bir süre Marvel filmlerinde oynamak istemiyorum.” gibi bir ifade kullanmıştı. Bunlar sözleşmesinin bitmesi ile desteklediğinde maalesef Thor‘u yeni evrende göremeyebiliriz.

2- Iron Man

Avengers 4'den Sonra Veda Edebileceğimiz Ana Karakterler - Geekrobats

Evet bu listemizde Iron Man de yer alıyor, Marvel filmlerinin çoğunda yer almış ve yön vermiş karakterlerden birisidir kendisi. MCU’nın bugünlere gelmesinde çok emeği var. Nereden baksanız 10 senedir Iron Man‘e hayat veren Robert Downey Jr. bazı röportajlarında yorulduğunu, sıkıldığını ara sıra dile getiriyor. Yani o da Chris Hemsworth gibi yavaştan kaçmak istiyor.

Açıkcası Avengers 4‘de Iron Man‘ın ölmesini beklemiyoruz. Yaşadığı onca şeyden sonra yorulup Tony Stark’ın artık Iron-Man olmayı bırakacağını düşünmekteyiz. Infinity War ile karakter kayıpları olacak, bunun ardından Tony Stark‘ın daha rahat bir hayat sürmeyi tercih etmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Kısacası Tony Stark’ı Avengers 4 sonrası yeni evrende göremeyebiliriz ve çok daha az görebiliriz. Yavaş yavaş Marvel Evreni’nden uzaklaşabilir lakin Infinity War bunun için en uygun olay.

3- Hawkeye

Avengers 4'den Sonra Veda Edebileceğimiz Ana Karakterler - Geekrobats

Clint Barton pek ön planda olmasa da birçok hayranın epey sevdiği bir karakter. Açıkcası Hawkeye‘ın MCU’da en çok hakkı yenen karakterlerden biri olduğunu düşünmekteyiz, filmlerde çok pasif kalıyor. Film posterlerinde bile zar zor görüyoruz, diğer kahramanlar kadar ön plana çıkarılmıyor. Bunun yanı sıra Entertainment Weekly dergisinin Infinity War‘a özel yayınlanan kapaklarında Hawkeye‘ı göremedik, bu da akıllarımızda bir soru işareti bıraktı. Mutlaka birilerinin ölmesi ve kadronun bir yerde kendini yenilemesi gerektiğini düşününce Avengers 3 veya 4‘de Hawkeye’a veda etmemiz gerekebilir.

Bunun yanı sıra teoriler de mevcut, Ronin karakteri Clint Barton‘un öldükten sonra dönmüş hali. Infinity War sırasında karakterimiz ölüp, Doctor Strange ve ruh taşı aracılığıyla hayata geri döndürülmesi üzerine bir teori mevcut. Bu teoriye göre karakterimiz ölecek ve ruh taşı ile geri döndüğünde Ronin olarak devam edecek. Diğer filmlerden bildiğimiz üzere ölümünden geri dönenlerin davranışları veyahutta kişilikleri daha karanlık bir hal alıyor, Ronin‘de de aynı şekilde. Kişilik olarak çok şey yaşadığı için biraz daha karanlık bir kişiliğe sahip ancak çizgi romanlarda espri yeteneğini kaybetmediğini görebiliyoruz.

Avengers 4'den Sonra Veda Edebileceğimiz Ana Karakterler - Geekrobats


Ana karakterlerden sadece yukarıda bahsettiğimiz bu üçünün yeni evrende olmayacağını düşünmekteyiz. Captain America, Hulk, Black Widow‘la kesinlikle devam edeceklerdir. Zaten Marvel’ın ileride bir Black Widow solo film projesi var. Kaptanımız Steve Rogers‘ın ise yaşının çok genç olduğunu düşünürsek yüksek ihtimalle Captain ile devam edeceklerini düşünmekteyiz. Chris Evans, Marvel’in yeni Robert Downey Jr.‘si olabilir ileride. Hulk‘u da Disney, Universal ile anlaşırsa ileride Mark Ruffalo‘lu solo filmlerini izleyebiliriz.