Film

Avengers 4’te Olacağını Bildiğimiz Karakterler

Mayıs 2018’de Avengers: Infinity War ortalığı kasıp kavuracak!

Şimdiye kadar eşi görülmemiş olan Infinity War namıdiğer Avengers 3, Marvel Sinematik Evreni’nin 2008’deki ilk Iron Man filminden beri beyaz ekrana taşıdığı karakterleri bir araya getirecek. On yıldır ekranlarda gördüğümüz karakterlerin tek bir hikayede birlik olacakları film için yapımının en maliyetli film olduğunu söyleyenler var. Ama Marvel bu kadar popüler olan bir yapımı tek filmle bırakmaz. Bu konu o kadar devasa, o kadar geniş ki düzgün anlatmak için iki film gerekir. Avengers 4‘ün geleceği çoktan duyruldu. Film, Infinity War‘dan tam 1 yıl sonra, 3 Mayıs 2019’da vizyona girecek.

Önceden Infinity War Part 2 olarak bilinen filmin ismini Avengers 4 olarak değiştirdiler. Alt başlığın hala resmi olarak yayınlanmaması bizi başlığın Infinity War‘ın nereden bitip bir sonraki filmin nereden başlayacağını belirten bir başlık olabileceğini düşünmemizi yol açıyor.

Avengers filmlerine gelince Marvel gizliliğe çok önem veriyor. Infinity War‘da kimlerin olacağı ya da karşılaşacakları olaylar hakkında kesin bir bilgimiz yok. Tehlike çok yıkıcı ve büyük, bazı karakterlerin hayatları son bulabilir. Bu Marvel’ın kesinlikle tutmak istedikleri bir sır, Avengers 4 hakkında pek bilgimiz olmamasının da nedeni.

Gerçi biraz yakından bakarsanız, bazı şeyleri görebilirsiniz. Mesela Avengers 4‘te kimlerin olduğunu. İnternette söylentiler var elbet ama onları doğrulayamayız, sadece söylentiler. İşte kanıtları ile birlikte Avengers 4 filminde şimdilik kimlerin olduğunun listesi!

The Guardians of the Galaxy ve Thanos

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

Bilgisayar yapımı karakterin filmde olup olmadığını kesin olarak söyleyemesek de Gamora, Nebula ve Drax geri döndüğüne göre Rocket Raccoon ve Groot ikilisinin de olacağını düşünebiliriz. Zoe Saldana ve Karen Gillan Avengers 4 setinden gelen videolarda makyaj ve kostümlerinde görüldü. Dave Batista ise spor salonundan çıkmadığını, hedefinin Thanos aktörü Josh Brolin gibi olmak olduğunu söyledi. Bu ifade ve Brolin’in röportajlarında söylediklerine göre Thanos’un filmde çok görüneceğini düşünebiliriz. Koruyucuları’n korkusuz lideri Star-Lord’u canlandıran Chris Pratt’ın ise yakın zamanda Atlanta’ya çekimler için dönmesini bekleniyor.

Ant-Man ve The Wasp

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

Paul Rudd’un canlandırdığı Scott Lang’in Infinity War‘da olacağı onaylanmıştı ama partneri olan Hope Van Dyne yani The Wasp hakkında bir açıklama gelmedi. Ancak Avengers 4 ile bu değişebilir. İkilinin filmi Ant-Man And The Wasp 6 Temmuz 2018’de çıkacak, Infinity War‘dan sadece 2 ay sonra. Filmde Hope’u The Wasp olarak göreceğiz, böylece kendisi MCU’nun süperkahramanlar listesinde kendisine yer edinecek. İki oyuncu da Avengers 4‘ün set videolarında yeni kostümlerinde göründüler.

Hawkeye ve Black Widow

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

Hawkeye genel olarak gizemli bir karakter oldu. Ailesini herkesten gizli tuttu, Civil War’da geri gelene kadar Avengers hayatından emekli olmuştu. Şu an ise hükümetten kaçışta. Infinity War‘dan sonra yeni bir görünüş ve gizemli bir saç şekli ile bir sonraki filmde olacağını biliyoruz.

Black Widow ise eski S.H.I.E.L.D partnerine benzer bir durumda. Onu en son gördüğümüzde Civil War’da Tony Stark’ın tarafından ayrıldıktan sonra hükümetten kaçanlar arasındaydı. Yeni sarı saçları ile Infinity War‘da olacağını biliyoruz. Tokyo’da Avengers 4 setinde görüldüğü için artık Avengers 4‘te de olacağını biliyoruz. Aynı zamanda Jeremy Renner’ın da o sahnede olacağına dair dedikodular var.

Spider-Man

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

Peter’ın yeni bir kostümle Infinity War‘da olacağını biliyoruz. Aktör henüz Avengers 4 setinde gözükmese de Marvel Stüdyoları başkanı Kevin Feige Avengers 3 ve 4‘teki olayların Peter Parker’ın hayatına olan etkisini tartışırken aslında örümceğin Avengers 4‘te olacağını onayladı. Feige aynı zamanda Homecoming‘in devam filminin Avengers 4‘ün son dakikalarından hemen sonra başlayacağını söyledi.

Vision

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

Avengers: Age of Ultron ile tanıtılan Vision, takımın en güçlü karakterlerinden biri. Kafasında Sonsuzluk Taşı olması nedeniyle birçok kişi Thanos’un eline düşeceğini söylüyor. Son röportajlarından birinde yanlışlıkla bir tane daha Avengers filminde olduğunu söyleyen Paul Bettany’nin yakın zamanda çekimler için Atlanta’ya gitmesi bekleniyor.

Hulk

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

Filmin setinde henüz gözükmese de Mark Ruffalo karakterinin hikayesinin Infinity War ile bitmediğini ve Avengers 4 ile devam edeceğini söyledi. Başka bir solo Hulk filminin gelmeyeceğini düşünürsek bu iyi bir haber! Hulk’ın hikayesinin ne olduğu bir sır olmasına rağmen Thor: Ragnarok ile başlayacağını düşünmek yanlış olmaz.

Captain America

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

En başta sadece altı tane Marvel filmi için imza atmasına rağmen Chris Evans, Avengers 4 için sözleşmesini uzatmayı kabul etti.

Iron Man

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

Bazı insanlar Robert Downey Jr’ın Marvel’daki son filminin Avengers 4 olduğunu söylese de en azından filmde olacağını biliyoruz. Yalnızca Tony Stark değil, Gwyneth Paltrow’un Pepper Potts rolü ile ve Jon Favreau’nun Happy Hogan rolü ile döneceklerini de biliyoruz.

Avengers 4 filmi için şimdilik listeleyebileceğimiz oyuncular bu kadar. Henüz filmde War Machine, Black Panther, The Scarlet Witch, Doctor Strange, The Winter Soldier, Mantis, Falcon, Captain Marvel, Loki ve Thor’un olup olmayacağını bilmiyoruz. Ama şu ana kadar onaylanmadı diye Don Cheadle, Chadwick Boseman, Elizabeth Olsen, Benedict Cumberbatch, Sebastian Stan, Pom Klementieff, Anthony Mackie, Brie Larson, Tom Hiddleston ve Chris Hemsworth’ün filmde olmayacağı anlamına gelmez. Sadece henüz bilmediğimiz birçok şey olduğu anlamına gelir.

Peki ya Nick Fury Avengers 4’de yer almayacak mı?

Ancak filmde kesinlikle olmadığını bildiğimiz karakterlerin listesini yapacak olsak, listede sadece bir isim olurdu: Nick Fury. Samuel L. Jackson’ın söylediğine göre Marvel onu Avengers 3 veya 4 için aramamış ve bu durumdan kendisi de hoşnut değil. Jackson aynı zamanda Black Panther filminde de olmak istediğini ama Marvel’ın kendisini aramadığını söyledi.

Avengers 4'te Olacağını Bildiğimiz Karakterler - Geekrobats

Etiketler

Veli Tekin

Her şeyden biraz biraz anlayan, araştırma yapmayı seven ve pes etmeyen bir kahve tiryakisi. Sade ve şekersiz. Ve biraz da çikolata. Anladınız siz
Başa dön tuşu
Kapalı