Film

Avatar 2, 2021’in Aralık Ayına Ertelendi!

James Cameron’ın yönetmenlik yaptığı Avatar 2, Aralık 2021’e ertelendi ve sonraki üç devam filmi her geçen yıl yayınlanacak. Uzun zamandır beklenen ikinci film başlangıçta 2020’de yayınlanacak şekilde ayarlanmıştı.

2009 yılında piyasaya sürülen Avatar, Titanic’in muazzam başarısından on yıl sonra James Cameron’ın uzun metrajlı sinema filmlerinin yönetmenliğine epik bir dönüşüydü. Cameron odağını Hollywood’a rekor bir dönüş yapmadan önce, Ghosts of the Abbys ve Aliens of the Deep gibi sualtı belgesellerine yönlendirdi.

Avatar, 2 milyar dolarlık hasılatı geçen ilk film olmuştu. Şimdi, Cameron, Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lange, Sigourney Weaver ve Giovanni Ribisi de dahil olmak üzere, ilk filmin geri dönmesi için dört filmle birlikte, Avatar serisine geri dönüyor. Bununla birlikte, hayranlar, biraz daha beklemek zorunda kalacaklar.

Avatar 2, 2021'in Aralık Ayına Ertelendi! - Geekrobats

Walt Disney Stüdyoları, Artemis Fowl’den yeni Star Wars filmlerine kadar 2027’ye kadar çıkacak olan filmlerle ilgili bir liste yayınladı. Ve yeni programa göre, Avatar 2’nin 17 Aralık’ta piyasaya sürüleceği doğrulandı. 18 Aralık 2020’deki ilk çıkış tarihinin aksine. Avatar 3’ün 22 Aralık 2023’te, Avatar 4’ün 19 Aralık 2025’te çıkacağı onaylandı. Aslen 20 Aralık 2024’te planlanan Avatar 5, 17 Aralık 2027’de piyasaya sürülecek.

Disney’in Fox’u satın almasından sonra yapacağı bazı değişiklikler kaçınılmazdı – ve bu yayın takvimi Disney’in yatırımlarının yakın geleceğini nasıl ele aldığının ilk önemli örneği. Ayrıca, 2022’den itibaren gelecek yedi yıl boyunca yayınlanacak bir dizi yeni Star Wars filmi de mevcut. Bu üç filmden ilki 2022’nin sonuna doğru gelecek.

Avatar 2 ve sonraki filmlerine gelince, Cameron çok kısa sürede çok fazla film vaat eden düşüncesine çok şey kattı. Öyleyse, tarih değişimlerinin Cameron’ın efektlerle ilgili daha fazla zamana ihtiyacı mı olduğu yoksa Disney’in filmlerin aceleye gitmemesini tercih edip etmediği görülüyor.

Etiketler

Selahattin Genç

Boş zamanının bir kısımını bilgisayar oyunları oynayarak veya dizi izleyerek geçiren birisi. Merak duyduğu ve sizlerin de öğrenmesi gerektiğini düşündüğü konuları elinden geldiğince yazmaya çalışan bir editör.

Want to buy the best fake watches? Only we have the best price and quality - perfectwatches.io

Başa dön tuşu
Kapalı