Aquaman Solo Filminde Bizleri Neler Bekliyor? - Geekrobats

Aquaman Solo Filminde Bizleri Neler Bekliyor?

Justice League’de gönüllere taht kurmayı başaran Aquaman’in bildiğiniz üzere kendine ait solo filmi çıkıyor. Peki bu filmde bizleri neler bekliyor?

Jason Momoa‘nın canlandırdığı Aquaman, Justice League ile hayran kitlesinin dikkatini çekmeyi başardı ve 2018’in sonunda 21 Aralık’ta vizyona girecek solo filmi ile bizlere kendini ve originini tanıtacak. Filmin başrol oyuncusu Jason Momoa ise Aquaman solo filminde Arthur Curry’nin yarı insan, yarı Atlantisli olarak geçirdiği zorlu çocukluk döneminden, kral olmaya uzanan bir öykü izleyeceğimizi söyledi ve devam etti;

Justice League, Arthur Curry’nin hayatında yalnızca bir hafta sonuydu. Bu tamamen farklı bir film. Aquaman’de ailesinin nasıl tanıştığını ve ona ne olduğunu göreceksiniz. Daha sonra büyüyen çocuk, güçlerini keşfederek zorluklar yaşayacak ve her iki taraftan da kabul görmeyecek. Etrafına duvarlar ören bir adam haline gelecek. Sonra da Curry’nin yavaşça katılaştığını, kral olmak için tamamen isteksiz hale geldiğini ve güçleriyle ne yapmak istediğini bilmeyen birisine dönüştüğünü izleyeceksiniz. Bence James Wan muhteşem bir iş çıkardı.

İlgili Yazı: Aquaman Her Açıdan Tam Anlamıyla Bir Origin Filmi Olacak

Yönetmen koltuğunda The Conjuring serisinin yanı sıra Furious 7‘ı yöneten James Wan oturuyor. James Wan karakterimizi, Justice League’de izlediğimiz halinden daha farklı olacağını belirtti.

“Görsel olarak çok farklı görünecek ve estetik, ton ve hikâye açısından çok farklı hissettirecek. Bu çok daha geleneksel bir aksiyon – macera filmi olacak.”

Çizgi roman okuyup da bu kahraman hakkında pek fazla bilgisi olmayanlar için oldukça iyi bir referans olmuş.  Bunun yanında Aquaman‘in biricik eşi Mera’nın da orijinine ufak bir değinilip, 2. filmde Mera karakterini daha iyi aktarabilirler. Umutluyuz, Aquaman filminden!