Aquaman Origin

Aquaman Her Açıdan Tam Anlamıyla Bir Origin Filmi Olacak

Jason Momoa’nın dediğine göre Aquaman solo filminde Arthur Curry’nin origin hikayesi anlatılacağı gibi suyun altındaki dünyayı da keşfedeceğiz.

Jason Momoa, DC filmlerinde çıkışını yapmadan önce bile fanlarla olan yakın ilişkisiyle herkesin sevgisini kazanmıştı. Böylece Aquaman solo filmi fanlar arasında heyecanlı bir bekleyişe döndü.

Filmin çekimleri bitti ve yakında (büyük ihtimalle Justice League filminden sonra) pazarlama aşaması başlayacak. Bu demek oluyor ki fanlar daha fazla setten fotoğraflar göremeyecek; onların ilgisini yüksek tutmak için promo ve röportajları beklemekten başka çaremiz yok ki Momoa çoktan filmini satmaya başladı.

Aquaman Her Açıdan Tam Anlamıyla Bir Origin Filmi Olacak - Geekrobats

Momoa, filmin karakteri için tam anlamıyla origin hikayesi olduğunu söyledi. Justice League zamanlarında bir savaşçı olsa da henüz kral değil ve Aquamanin sonuna kadar da olmayacak. Yani izleyiciler karakteri Justice League‘de tanırken, Aquaman filminde büyüdüğünü görecekler.

“Tam anlamıyla origin hikayesi kesinlikle. Küçük Arthur ve diğer her şeyi göreceksiniz. Hikaye Arthur doğmadan önce başlıyor… tüm mitoloji (filmde) olacak.

Filmde nereden başlayıp nerede bitirdiğimiz yer inanılmaz. Şu anda filmin sonunu çekiyoruz ve bu çok çılgınca. Bir şeyleri karşılaştırmayı sevmem ama Indiana Jones and the Last Crusade’i izlediğinizde bütün o muhteşem dünyaları ve gidilecek yerleri görürsünüz ve Star Wars izlediğinizde uzaydaki o savaşlar. Peki, su altında ne olacağını düşünüyorsunuz? Gideceğimiz bir sürü havalı dünyalar var ve benim karakterin kesinlikle büyük bir maceraya atılıyor ve siz de her şeyi onunla birlikte yaşıyorsunuz.”

Aquaman Her Açıdan Tam Anlamıyla Bir Origin Filmi Olacak - Geekrobats

Günümüze kahramanların origin filmleri pek sevilmezken Aquamanin izleyicilere karakteri ve dünyasını tanıtması önemli bir olay. Arthur, Mera ve Atlantis’in Justice Leaguede olmasına karşın büyük ihtimalle çok ayrıntılara girilmeyecek. Neyseki Aquaman sadece bunu yapacak.

Momoa’nın dediklerinin diğer kısmına gelecek olursak, filme dahil olan kişilerin dediklerine benzer. Yönetmen James Wan da filmin Indiana Jones and the Raider of the Lost Ark tarzı macerası olduğunu söylemişti. Eğer bu benzetmeler sadece fanların nasıl bir film tipi ile karşı karşıya olduklarına dair değil de kalite bakımından da benzetildiyse, DC’nin elinde çok iyi bir film var demektir bu.